Králičí hnojivo

29. prosince 2017 v 15:04 | S. K. Holešová

Králičí hnůj je vzácností, chováme ale zakrslé králíčky!

Trus králíků je ceněn především pro vysoký obsah fosforečnanů. Dá se s ním hnojit přímo, bez úprav, jenže sehnat jej v dnešní době je poněkud problém, neboť králíky chová čím dál méně lidí. Na druhou stranu ale stoupá počet chovaných zakrslých králíků!
Jeden domácí mazlík samozřejmě nevyprodukuje to, co obyvatelé králikárny, ale máte-li třeba jen rostliny na balkoně, bude vám toto množství stačit.
Králičí hnůj využijete při pěstování brambor, brukvovité zeleniny, a dokonce i okrasných kultur, jako jsou durmany a již zmíněné balkonovky. Pozor na přehnojení, při němž dochází k blokaci příjmu dalších prvků (draslík, dusík, zinek) v pletivech rostlin a jejich následnému chřadnutí.
informace jsem přepsala z : https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/hnojiva-od-zvirat-od-trusu-slepiciho-pres-sloni-az-po-netopyri
Takže chcete zabít dvě mouchy jednou ranou ? Kupte si angorského králíka.... Né jen že produkuje vlnu, zároveň je velký jako malí pejsek ale ještě do toho bude produkovat jeden z nejkvalitnějších hnojiv vůbec :-D

Jak by řekl můj kamarád.... A TO SE VYPLAT9 :-D
informaVíce na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/hnojiva-od-zvirat-od-trusu-slepiciho-pres-sloni-az-po-netopyri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama